Podsumowanie Targów 2019

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 24. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości odbyła się w dniach 22-24 marca 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie. Swoje oferty zaprezentowało ponad 200 Wystawców, a przez 3 dni targowe wystawę odwiedziło ponad 12 tys. Zwiedzających.

Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej Hali PODPROMIE i dodatkowo 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz swoje oferty zaprezentowali producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

Targi adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana była również do tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć budowę, czy kupić gotowy dom lub mieszkanie.

Tegorocznym targom towarzyszył Kongres SMART PROJECT, BUILDING & CITY, który odbył się 22 marca 2019 roku (piątek). To już II edycja Kongresu SMART skierowana do firm, instytucji i osób działających w obszarach budownictwa, nieruchomości i architektury. Uczestnikami wydarzenia byli m.in.: architekci, deweloperzy, inżynierzy, przedstawiciele gmin i samorządów oraz inwestorzy indywidualni.

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania zwiedzających uruchomiona została po raz kolejny Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych, konstrukcji ale również wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy udzielali  bezpłatnych porad.

 Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR.

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

  1. MARBET SP. Z O.O. Bielsko-Biała., reprezentowana przez BEMA–RES Marek Bednarz, Rzeszów za CIEPŁA BELKA MONTAŻOWA MARBET do montażu stolarki otworowej.
  2. PPHU GEMINI Janusz Łobodziński, Rzeszów za SYSTEM DO BRAMY HARMONIJKOWEJ SKŁADANEJ.
  3. OKNOPLAST SP. Z O.O., Ochmanów za STOLARKA OTWOROWA I OSŁONOWA LUNAR.
  4. POLSKA FEDERACJA DEKARZY, BLACHARZY I CIEŚLI za TRADYCYJNY DOM GALICYJSKI DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU.

Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM –WYRÓŻNIENIE:

  1. DANTHERM SP. Z O.O., Gądki za OSUSZACZ POWIETRZA MASTER DHP 65.
  2. PLUS PROJEKT Marcin Mroczko, Rzeszów za INNOWACYJNE OKNO QUADRO.
  3. OKNOPLAST SP. Z O.O., Ochmanów za STOLARKA OTWOROWA I OSŁONOWA WINERGETIC PREMIUM PASSIVE.
  4. XL-TAPE INTERNATIONAL SP. Z O.O., Kielce za WAŁKI MALARSKIE NOWEJ GENERACJI SERIA 330.
  5. PPHU GEMINI Janusz Łobodziński, Rzeszów za  SYSTEM DO CENTRALNEGO ODKURZACZA HIDE-A-HOSE.

 Komisja Konkursowa oraz Organizator składają gratulacje wszystkim nagrodzonym firmom, życząc kolejnych sukcesów w prowadzonej działalności.

Rzeszowskie targi od lat są świetną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także tych zagranicznych, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach targów EXPO DOM.

 

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów

Tel. +48 17 850 75 99

www.targirzeszowskie.pl

biuro@targirzeszowskie.pl