Podsumowanie targów 2016

Wiosenna edycji największych na Podkarpaciu 21. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie to największa tego typu impreza na Podkarpaciu.
Blisko 300 Wystawców i ponad 15 tys. Zwiedzających.

Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej Hali PODPROMIE i dodatkowo 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz swoje oferty zaprezentowali producenci
i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

Targi adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana była również do tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć budowę, czy kupić gotowy dom lub mieszkanie?

Tegorocznym targom towarzyszył również III Festiwal Ogrodów połączony z giełdą ogrodnictwa. To część wystawy, której wielbiciele zieleni nie mogli ominąć.

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania zwiedzających uruchomiona została po raz drugi Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych, konstrukcji ale również wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy udzielali  bezpłatnych porad.

W pierwszym dniu targowym odbyła się konferencja „ Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie” zorganizowana przez Podkarpacką Agencję Energetyczną. W ramach konferencji zostały omówione tematy dotyczące planów zaopatrzenia w ciepło i paliwa gazowe dla samorządu, plany gospodarki niskoemisyjnej, ocena oddziaływania projektu na środowisko w aspekcie niskiej emisji oraz poruszone zostały kwestie dotycząca dotacji na odnawialne źródła energii i termomodernizacje.

W drugim dniu targów, tj. 9 kwietnia, na sali konferencyjnej odbyły się spotkania, warsztaty o różnorodnej tematyce związanej z architekturą i budownictwem m.in.Niezwykłe Domy Kopułowe, Technologie Kominków Zamkniętych, BIM Projektowanie Wielowymiarowe.

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie
i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR.

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

 1. DEVELOPRES SP. Z O.O., Rzeszów za nowoczesne powierzchnie biurowe SKYRES WARSZAWSKA w Rzeszowie – Kompleksowe rozwiązania architektoniczne wraz z infrastrukturą techniczną.
 2. GREINPLAST SP. Z O.O., Krasne za GREINPLAST CERAMIC – opracowanie i wdrożenie farby ceramicznej do wnętrz.
 3. VIDOK SP. Z O.O., Rudna Mała za PASSIVALUCLIP – pasywna rewolucja, okna do domów pasywnych.
 4. REM II SP. Z O.O., Przemyśl reprezentowana przez BEMA-RES, Rzeszów za okno PCV HENSFORT EFORTE na bazie grafitowej z innowacyjnymi rozwiązaniami.
 5. W.VIKKING KTS SP. Z O.O., Biała Podlaska za pasywne drzwi kompozytowe ARCTIC PLUS.

 Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM –WYRÓŻNIENIE:

 1. SEMPRI Sławomir Miłto, Rzeszów za natryskowe izolacje poliuretanowe CROSSIN ATTIC SOFT.
 2. GRUPA LP Łukasz Pisarek, Rzeszów za DECOBEL PLUS – drukowany panel szklany.
 3. BRATA SYSTEMY KOMINOWE HENKOR J.M. Kordylak S.J., Dębianki za kominowe szalunki tynkarskie.
 4. POLSKA FEDERACJA DEKARZY, BLACHARZY I CIEŚLI, Rzeszów za DOM GALICYJSKI – DOM SYSTEMOWY.
 5. DAV-POL Dawid Moskal, Łężany za robot koszący AMBROGIO L400 Elite.
 6. DOBRY DOM SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Rzeszów za Żagle Przeciwsłoneczne COOLFIT – NESLING POLSKA.

Podczas Wręczenia Złotych Medali odbyła się również uroczystość wręczenia nagród w konkursie na „Opracowanie projektu koncepcyjnego Szkoły Podstawowej w Rzeszowie wraz koncepcją zagospodarowania terenu wokół obiektu”. Konkurs kierowany był do studentów architektury z całej Polski
oraz młodych architektów
. Pierwsze miejsce zajęły studentki Politechniki Rzeszowskiej, drugie oraz trzecie studenci Politechniki Krakowskiej.

Rzeszowskie targi od lat są świetną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także tych zagranicznych, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Komisarz Targów: Monika Sztaba-Ćwiąkała
MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie
ul. PCK 2/24, 35-060 Rzeszów
tel. 17 850 75 99
fax. 17 850 75 98
www.budownictwo.targirzeszowskie.pl
biuro@targirzeszowskie.pl